Potrzebujesz pomocy w doborze felg BBS do swojego samochodu? Zadzwoń lub napisz +48 664 304 909 info@felgi-bbs.pl

BBS

Najwyższa jakość wykonania i ponadprzeciętna wytrzymałość nie biorą się znikąd. To zasługa stosowania wyselekcjonowanych surowców, ogromnej wiedzy, doświadczenia i oczywiście najnowszych technologii. Sprawdź, jakie technologie BBS stosuje podczas produkcji swoich felg.

Felgi opcjonalnie mogą zostać wyposażone w wymienne ranty ochronne, które dostępne są aż w 3 kolorach. Montaż tzw. „rim protectorów" nie tylko zabezpiecza ranty felg przed uszkodzeniami, ale pozwala na indywidualizację wyglądu felg.

Konstrukcja tych felg została zoptymalizowana pod kątem użytkowania w warunkach zimowych – nie straszne im ani mrozy, ani śnieg.

Dzięki wykorzystaniu analizy MES (Metoda Elementów Skończonych) nasi inżynierowie są w stanie bardzo dokładnie sprawdzić i określić wytrzymałość naszych felg jeszcze na etapie projektowym. To oznacza, że dzięki komputerowym symulacjom możemy ulepszać nasze produkty zanim trafią one na linię produkcyjną. Dlatego też, mamy pewność, że Twoje felgi będą pozbawione jakichkolwiek wad czy słabych punktów.

Kucie to proces formowania felg aluminiowych i magnezowych w określonej i stabilnej temperaturze, w którym nie wykonuje się żadnego rodzaju cięć. Zastosowanie tej metody gwarantuje utrzymanie bardzo wysokiej gęstości materiału przy jednoczesnym zminimalizowaniu wagi i zapewnieniu najwyższej wytrzymałości finalnego produktu. Podczas kucia wykorzystujemy specjalne prasy, które są w stanie formować materiał pod naciskiem od 5000 do nawet 8000 ton. Pomiędzy kolejnymi etapami tego procesu felga jest również wielokrotnie podgrzewana do temperatury 400 st. C, co finalnie pozwala nam na stworzenie obręczy, które są bardzo lekkie i niesamowicie wytrzymałe.

Podczas produkcji naszych felg nie tylko stosujemy przyjazne środowisku lakiery, ale też wykorzystujemy technologie pozwalające nam na osiągnięcie najwyższych standardów jakości – tych samych, które spełniają wiodący producenci samochodów. Ponadto każda felga jest również kontrolowana pod względem jakości powłoki lakierniczej. To wszystko gwarantuje nieskazitelne wykończenie i doskonały wygląd naszych felg.

Metoda ta polega na wtłaczaniu płynnego aluminium do specjalnych, wielosegmentowych form, pod ciśnieniem na poziomie 2 bar. Po schłodzeniu do około 400 st. C, felga transportowana jest do stanowiska kontroli jakości i dalszej obróbki. W ten sposób mamy pewność, że nasze felgi będą zarówno wytrzymałe, jak i lekkie.

Dzięki metodzie „swobodnego formowania", która opracowana została specjalnie z myślą o zastosowaniu w sportach motorowych, nasze felgi z serii „Performance line" są jednocześnie wytrzymałe i bardzo lekkie. „Swobodne formowanie" to proces, w którym felgi kształtowane są za pomocą specjalnych, hydraulicznych walców, co pozwala na uzyskanie optymalnej gęstości materiału i co za tym idzie – wysokiej wytrzymałości oraz niskiej masy

Zastosowanie zaawansowanych frezarek CNC pozwala nam na bardzo precyzyjne i w pełni kontrolowane usuwanie zbędnego nadmiaru materiału z felg. Dzięki temu, nasze obręcze są bardzo lekkie, a jednocześnie wciąż niesamowicie wytrzymałe.

W przeciwieństwie do wielu azjatyckich, a nawet europejskich producentów, aluminiowe felgi BBS są poddawane zaawansowanej obróbce cieplnej. Ten proces jest absolutnie kluczowy dla zachowania stabilności aluminium, co z kolei gwarantuje pierwszorzędną jakość naszych produktów.

Dla tych, którzy oczekują najwyższej jakości, miejsce produkcji ma ogromne znaczenie. Doskonale o tym wiemy i dlatego od 1970 r. nasze felgi wytwarzane są w miejscowości Schiltach (Badenia-Wirtembergia) w Niemczech. To właśnie stąd nasze produkty są wysyłane do odbiorców na całym świecie. Jakość, pasja i kompetencja – oto, co charakteryzuje naszą markę.

W naszej pracy liczy się precyzja i najwyższa jakość, tak więc niczego nie pozostawiamy przypadkowi. W trakcie wieloetapowego procesu produkcyjnego, wszystkie nasze felgi są prześwietlane za pomocą promieni rentgena. W ten sposób możemy mieć pewność, że w feldze nie powstały żadne kieszenie powietrzne, ani inne wady strukturalne. Nie tolerujemy żadnych odstępstw od naszych norm jakości, tak więc żadna felga nie opuści naszej fabryki przed wizytą na tym stanowisku kontrolnym.

Nasze marki:

eisenmannakrapovicmagnaflowawronsterckenn